KONST / Litografier / Serigrafier 11334547
*
nr 1133 4547
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 5 st, Lars Norrman (1915-1979), "ute och hemma", bladets mått: 55x75,40 upplaga
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2017
kl 19:32:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 09:38:28
1
100 kr
29/9 15:56:08
1
150 kr
2/10 18:44:15
2
200 kr
2/10 19:20:18
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman litografier serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4022 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51
-
4087 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 1133 4547
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Serigrafier, 5 st, Lars Norrman (1915-1979), "ute och hemma", bladets mått: 55x75,40 upplaga
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 09:38:28 | 1 | 100 kr |
29/9 15:56:08 | 1 | 150 kr |
2/10 18:44:15 | 2 | 200 kr |
2/10 19:20:18 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars norrman litografier serigrafier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4022 Akvarell
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Marknad, 10x18 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:51 -
4087 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Naken modell. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44